چرا اینجا هستید؟

آیا فکر می کنید این سوالات بیهوده و بی ارزش هستند؟

اگر تصور می کنید این متن، وقت شما را می گیرد آنرا نادیده بگیرید! و از این سایت خارج شوید…

اما در صورتی که تمایل به خواندن داشته باشید 2 دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

گاهی اوقات فکر می کنید مهم نیستید!

گاهی اوقات احساس می کنید که به اندازه کافی خوب نیستید، شاید به دلیل چالش های خاصی هست که شما را دچار شک و تردید می کند.

خبر خوب این است که شما تنها نیستید. همه ما چنین لحظاتی را در زندگی خود داریم. اگر عزت نفس و اعتماد به نفس خود را از دست داده اید، در جای درستی هستید. این مقاله با یادآوری اینکه چرا اهمیت دارید، به شما کمک می کند تا سلامتِ ذهنی خویش را بهبود ببخشید.

شما تنها کسی هستید که می توانید خودِ خودتان باشید!

شما مهم اید زیرا تنها فردی هستید که می توانید خودتان باشید.

این سیاره بیش از 7 میلیارد نفر جمعیت دارد و با این حال شما تنها فردی هستید که دقیقاً شبیه شماست. به عنوان مثال، اثر انگشت خود را در نظر بگیرید.همه می دانیم که اثر انگشت ها منحصر به فرد هستند. در حالت ایده آل، هرکسی با چالش های متفاوتی روبرو می شود و تجربیات متفاوتی به دست می آورد. این واقعیت که هر یک از ما سفر زندگی متفاوتی داریم به این معنی است که همه ما داستان های متفاوتی برای گفتن داریم. باور کنید یا نه، این واقعیت، بسیار ساده است اما فوق العاده حیاتی ست.

از این رو، حتی برای یک ثانیه، به خود اجازه ندهید که چیز دیگری فکر کنید.

شما این توانایی را دارید که روز یک غریبه را بسازید

من می دانم که شما تعجب می کنید که چگونه این امکان پذیر است. خوب، برای نشاندن لبخند بر لبان کسی، نیازی نیست که یک ابرانسان باشید. تنها چیزی که نیاز دارید اعمال کوچک مهربانی تصادفی است. به خودتان نگاهی بیندازید و توجه داشته باشید که هر ذره می توانید روز یک غریبه را روشن تر کنید. چه پناه دادن به دیگری با چتر خود در یک روز بارانی، به اشتراک گذاشتن لبخند، کمک به یک خانم مسن در آن سوی خیابان، گرفتن یک بطری آب برای یک کارگر خارجی یا تقدیم صندلی خود به شخص دیگری، شما این قدرت را دارید که روز غریبه حتی اگر نتوانید روز خود را بسازید.

شما می توانید یک رهبر پرشور و واقعی باشید

رهبری به معنای تأثیرگذاری و الهام بخشیدن به دیگران است. البته، شما باید این کار را به صورت مثبت انجام دهید، تا افرادی که رهبری می کنید بتوانند به عظمت خود دست یابند. همانطور که قبلا ذکر شد، همه ما منحصر به فرد هستیم، یعنی توانایی ها و استعدادهای متفاوتی داریم. و رهبر بودن می تواند یکی از این توانایی ها باشد. اگر در هر موقعیت رهبری هستید، دست یاری دراز کنید، تشویق کنید و در زندگی دیگران تغییر ایجاد کنید.

شما با استعداد هستید و این سطح از استعداد، قدرت الهام بخشیدن به دیگران را دارد.

در حالی که شما مشغول تلاش برای اینکه بیشتر از دیگران باشید و کمتر از خودتان باشید، به یاد داشته باشید، کسی در جایی دقیقاً همان کار را انجام می دهد: می خواهد شما باشد. به جای غرق شدن در دلسوزی به خود، توجه داشته باشید که استعداد شما می تواند تا حد زیادی الهام بخش کسی باشد. لزوما این استعداد قرار نیست مانند نقاشی، بازی فوتبال یا طراحی باشد، اما بدانید که می توانید با هر آنچه در دست دارید به دیگران حتا غریبه ها الهام ببخشید.

شما یک انسان هستید، این را هرگز فراموش نکنید

شما موجودی زنده و فعال هستید. همین باید کافی باشد. شما وسعتی را روی زمین اشغال کرده اید. این وسعت و هر فضایی که در اشغال شماست، ابدا بی مصرف نیست. فضایی که می تواند تفاوت ایجاد کند.

شما دنیا را با جسم و روحتان روشن می کنید و مهمتر از همه زنده هستید.

شما زنده هستید و این یک پیامِ دیگر نیز دارد. (شما خیلی چیزهایی که نیاز دارید را هنوز انجام نداده اید.

به هیچ وجه خود را تحقیر نکنید. شما نه تنها برای خودتان بلکه برای دیگران نیز مهم هستید. شما به دلایلی زنده هستید و قدرت کنترل آن را دارید. مثبت اندیش باشید، شاد باشید و مهمتر از همه، خودتان باشید، زیرا شما از هر نظر مهم هستید.