LED

آشنایی با فلاشر 12 ولت افکت دار

آشنایی با فلاشر 12 ولت افکت دار – بایاس

فلاشر ها یک برد الکترونیکی هستند که جهت ایجاد فلش و یا ایجاد رقص نور و افکت بر روی ال ای دی ها استفاده می شود.

بررسی فلاشر و آشنایی با فلاشر 12 ولت افکت دار

فلاشر چیست ؟

فلاشر ها یک برد الکترونیکی هستند که جهت ایجاد فلش و یا ایجاد رقص نور و افکت بر روی ال ای دی ها استفاده می شود. بیشترین کاربرد آن در ساخت تابلو ال ای دی ثابت است.

اجزای تشکیل یک فلاشر دهنده، یک فلاشر شامل مدار سوییچ، مدار ایجاد فلش یا رقص نور، مدار تغذیه است.

یک فلاشر حرفه ای باید از قطعات با کیفت ساخته شده باشد. در طراحی سخت افزار آن به جریان ها دقت شود. امکانات کاملی داشته باشد و همه این ها در یک قاب محافظ قرار گیرند. تا علاوه بر اینکه فلاشر را از اتصالی و خرابی محافظت کند. جنبه یک محصول واقعی و تجاری به آن بدهد.

وجه مشترک فلاشر ها خاموش و روشن کردن دسته‌ های مختلف ال‌ ای دی است. فلاشر ها دارای برنامه و افکت ها و قابلیت های متنوعی هستند.

این افکت ‌ها شامل چشمک زدن، تغییر ملایم رنگ ‌ها و پر رنگ و کم رنگ کردن رنگ ‌ها و … است. فلاشر ها انواع مختلفی دارند که طبق تعداد کانال ها، قابلیت ها و جریان و ولتاژ های قابل تحمل شان تقسیم بندی می شوند.

فلاشر ها انواع مختلف دارند که از نظر ولتاژ کاری به دو دسته تقسیم می شوند:

1)فلاشر های 12 ولت DC

2)فلاشر های 220 ولت AC

از نظر تعداد کانال به شش دسته تقسیم می شوند:
1)فلاشر های 2 کانال

2)فلاشر های 4 کانال

3)فلاشر ها 6 کانال

4)فلاشر های 8 کانال

5)فلاشر های 10 کانال

6)فلاشر های 12 کانال

از نظر امکانات به 3 دسته تقسیم می شوند:

1)فلاشر های ساده

2)فلاشر های افکت دار

3)فلاشر های افکت دار با ریموت

نحوه استفاده فنی و مونتاژ این فلاشرها:

ال ای دی ها را با توجه به ساختار مورد نظر خود بر اساس ولتاژ 12 ولت سری یا موازی می کنیم. به جای اتصال مستقیم آدابتور یا سوئیچینگ به ال ای دی ها، خروجی 12 ولت آدابتور یا سوئیچینگ پاور را به ورودی ولتاژ فلاشر ال ای دی وصل می کنیم.

در تابلوی ثابت ال ای دی خود ، بخش های مورد نظر را مشخص کرده و برای هر بخش سیم مثبت و منفی آن ها را جداسازی می کنیم. بر اساس نوع فلاشر ال ای دی، سیم های مثبت یا منفی ( و یا هردو ) در هر بخش را به کانال ورودی مربوطه در فلاشر ال ای دی وصل می کنیم.

بعضی از فلاشرها برای سیم منفی تمامی بخش ها یک ورودی مشترک در نظر می گیرند و تنها کافی است سیم های مثبت، جدا جدا به کانال های فلاشر وصل شوند.

برخی دیگر از فلاشرها هم برای سیم مثبت تمامی بخش ها یک ورودی مشترک در نظر می گیرند و تنها کافی است سیم های منفی، جدا جدا به کانال های فلاشر وصل شوند.

برخی دیگر از فلاشرها، برای هر کانال ورودی مثبت و منفی جداگانه در نظر می گیرند که کافی است هر دو سیم مثبت و منفی از هر کدام از بخش های تابلو به این ورودی ها مثبت و منفی کانال های فلاشر وصل شوند.

مقاله آموزشی: آشنایی با ال ای دی 10 وات

کاربرد فلاشر

مهمانی و مجالس

اولین کاربرد فلاشرها در مهمانی ها و مجالس است که جهت ارتقای کیفیت اجرای مراسم مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود افراد از بودن در آن فضا لذت بیشتری ببرند.

فلاشرها شامل افکت ها و ویژگی ها متفاوتی اند و در نورپردازی مجالس و مهمانی ها کاربرد دارند. در زمان روشن شدن این دستگاه چشمک زن لامپ با سرعت تعیین شده توسط کاربر روشن و خاموش شده و باعث می شود تا حرکت اجسام محیط، به صورت صحنه آهسته در آیند.

تبلیغات

در مراکز تجاری، فروشگاه ها و مارکت ها جهت تبلیغات از فلاشرها استفاده می کنند که با چشمک زدن باعث جلب توجه افراد می شوند.

کنترل رقص نور و فلاشر در خانه هوشمند

بیشترین کاربرد رقص نور و فلاشر در جشن ها و مجالس است. برای بالا بردن کیفیت این مدل مراسم ها لازم است نورهایی متناسب با جشن ها و یا حس و حال و روحیات افراد برای مهمانان فراهم آوردید.

کنترل رقص نور و فلاشر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در خانه هوشمند زوریل می توانید با تعریف سناریوهایی (سناریوهای جشن تولد، عروسی، مهمانی و مجالس)، نورپردازی فوق العاده زیبا و مناسبی را ایجاد کنید تا مهمانان بتوانند از آن فضا لذت بیشتری ببرند.

به طور مثال سناریو تولد را می توان به این صورت اجرا کرد که با ورود فرد به محیط، موزیک پخش و رقص نور و فلاشر فعال شوند. سرعت چرخش نور رقص نور و فلاشر را می توان با اپلیکیشن از قسمت های مختلف خانه هوشمند خود اقدام به تنظیم و کنترل آن ها کرد.

می توان با استفاده رقص نور و فلاشر با استفاده از قابلیت تغییر رنگ این محصولات افکت های رنگی در جای جای ساختمان ایجاد کرده و با ایجاد جلوه های خاص به فضای داخلی و خارجی محیطی دلنشین و رویایی را خلق کرد.

نکات موقع خرید فلاشرها

ولتاژ کاری فلاشر که بستگی به نوع مصرف شما دارد. که تعداد کانال آن ها بسته به تعداد حروفی است که شما می خواهید از آن ها بر روی تابلوی خود استفاده کنید. حداکثر جریان هر کانال فلاشر ( توان فلاشر ) از حداکثر جریان کانال های تابلو LED شما بیشتر باشد. امکانات فلاشر با نیاز شما برابری کند.

کاربرد فلاشر ها

از فلاشر بیشتر در ساخت تابلو های ال ای دی استفاده می شود. چون باعث افزایش عمر ال ای دی های آن می شود و جلب توجه تابلو ال ای دی رابیشتر می کند. فلاشر ها معمولا دارای افکت‌ ها، بازی ‌ها و یا ویژگی ‌های مختلف و متفاوتی هستند. کاربرد دیگر فلاشر در اجرای نور آرایی است. نور آرایی یا نور پردازی مجالس و مهمانی ها بسیار طرف دار دارد .

با استفاده از فلاشر در نور پردازی های خود جلوه بسیار زیبا تری به آن می دهید. از فلاشر به عنوان اعلان هشدار استفاده می شود. یک نمونه از این کاربرد فلاشر پلیسی است. با مدار های فلاشر می توانید یک فلاشر پلیسی بسازید.

آشنایی با فلاشر 12 ولت دو کانال

این محصول در راه اندازی تابلوهای ثابت LED کاربرد دارد که با استفاده از افکت های مختلف برنامه ریزی شده در خروجی ها باعث جلب توجه و زیبایی تابلو می شود.

مقاله آموزشی: بررسی ال ای دی نواری آر جی بی

ویژگی های محصول:

• ۲۰ آمپر خروجی برای هر کانال به صورت جداگانه

• دارای ۶ افکت متنوع با خاصیت انتخاب افکت دلخواه با استفاده از دیپ سوئیچ

• نبود خاموشی کامل در افکت ها جهت از دست نرفتن دید تابلو

• دارای قابلیت ثابت کردن تابلو

• دارای LED نمایش وضعیت خروجی هر کانال به صورت جداگانه

• ابعاد برد 3cm*5.5cm

• ولتاژ کاری بین ۵ ولت تا ۲۴ ولت است.

• تغییر سرعت افکت ها با استفاده از پتانسیومتر

• ساخته شده با فیبر فایبر کلاس جهت افزایش عمر محصول

• دارای کفی پلاستیکی جهت نصب آسان و ایمن

روش اتصال برد به تابلو:

سیم منفی هر قسمت از تابلو LED را به یکی از کانکتور خروجی که بصورت ولتاژ منفی است را به متصل کرده و سیم مشترک قسمت های تابلو را به کانکتور مثبت که بر روی برد مشخص شده است متصل کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *